Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

TMRT-DER, Radyoloji Teknikerleri İçin Sağlık Bakan Yardımcısı İle Görüştü

Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği (TMTDER), Radyoloji Teknikerlerinin sorunları ve talepleri için Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven ile görüştü.

TMRT-DER, Radyoloji Teknikerleri İçin Sağlık Bakan Yardımcısı İle Görüştü

Radyoloji Teknikerleri/Teknisyenleri Derneği (TMRT-DER), Sağlık Bakan Yard. Prof. Dr. Muhammet Güven’e Radyoloji çalışanlarının sorun ve taleplerini görüşmek üzere bir araya geldi. Ziyarette, Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Barış Cavlı, Başkan Yardımcısı Nezaket Özgür ve Sağlık Bakanlığı İstanbul Radyoloji İl Koordinatörü Prof. Dr. Hakkı Muammer Karakaş ile bir araya gelindi.

Radyoloji Teknikerleri/Teknisyenleri Derneği’nden yapılan açıklamada; fikir alış verişlerinin olduğu görüşmede performans sistemi üzerinde değişiklikler üzerinde çalışmalar yapıldığını aktardı ve aşağıdaki konular hakkında ilgili raporumuzu beklediğini bildirmesi ile görüşme bitmiştir.

Başlıca konu başlıkları;
İyonizan radyasyonla çalışan birimlerinde riskli birim katsayı farkından yararlanmasının üzerinde durduk bu konuda ilerleyebileceklerini belirtti.
Lisans konusunda kendi meslek daire başkanlığı ile çalışma yapılacağını belirtmesi üzerine, kendi ekibini kongremize davet ederek lisans çalıştayı yapılmasını karar verdik.
Tetkik yoğunluğu ile yapılan çalışmaların üzerinde bilgi alışverişinde bulunduk, bu konuda destek verebileceğimizi aktardıktan sonra kendilerini Kongremizde yapılacak interaktif oturuma davet ederek meslektaşlarımız ile görüş alışverişinde bulunulmasına karar verildi.

Bu amaçla Sağlık Bakanlığı Teletıp sistemi yazılım mimarı Yaşar Alper Özkaya yapılan çalışmaları aktarması ve fikir alışverişinde bulunmak üzere Kongremize davet edildi.
Türk Medikal Radyoteknoloji Derneği Başkanı Barış Cavlı

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Çevre Sağlıkçılar Platformu, Atama Daire Başkanı’ndan Atama Talebinde Bulundu

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ