Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Skopi Uygulamaları Hakkında Bakanlık Kararı

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Danıştay’ın skopi işlemleri ile ilgili aldığı kararı 81 İl Sağlık Müdürlüğüne gönderdi.

Skopi Uygulamaları Hakkında Bakanlık Kararı

Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Hukuk ve Mevzuat Dairesi Başkanlığı tarafından 81 İl Sağlık Müdürlüğü ve Yüksek Öğretim Kurumu’na (YÖK) gönderilen Danıştay kararı ile ilgili yazısı sonucunda; “Sağlık Meslek Mensupları ile Sağlık Hizmetlerinde Çalışan Diğer Meslek Mensuplarının İş ve Görev Tanımlarına Dair Yönetmelik”in Ek-1’inde yer alan “Tıbbi Görüntüleme Teknisyeni/Teknikeri” başlıklı bölümün (f) ve (g) benlerindeki hükümleri de dâhil olmak üzere bütün hükümleri, hâlen yürürlüktedir. Söz konusu hükümlerle ilgili verilmiş herhangi bir iptal kararı da mevcut değildir. Bunun için, konunun bu minvalde ele alınmasının ve iliniz dahilindeki ilgili mercilere bildirilmesinin uygun olacağı belirtilmekte.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Muhammet Güven imzalı yazının tam metni şöyle;


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ OKUL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Üniversitesi Hastanesi’nde Ameliyatlar İptal Edildi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ