Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Sağlık ve Öğretmenlikte Kontenjan Azaltılması Gündemde

Yükseköğretim alanında ihtiyaç odaklı planlamalar yapmak, yeni açılacak programlar ve belirlenecek kontenjanlarla ilgili politikalar geliştirmek üzere oluşturulan “Yükseköğretim Eğitim Programları Danışma Kurulu”nun 2019 yılı içinde yapılan üçüncü toplantısı Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nda gerçekleştirildi.

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Yükseköğretim Kurulundan ilgili temsilcilerle birlikte Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nden yetkililer katıldı.

Toplantıda Milli Eğitim Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı tarafından Yükseköğretim Kuruluna (YÖK) iletilen ülkemizin insan gücü ihtiyaç projeksiyonları etraflıca görüşüldü.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ OKUL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Yükseköğretim Kuruluna iletilen gelecek yıllara ilişkin öğretmen ihtiyaç projeksiyonu ile ilgili sayısal veriler masaya yatırılarak bu verilerin mevcut öğretmenlik programları kontenjanları ile karşılaştırılması yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın öğretmenlik programlarına ilişkin kontenjanların azaltılması teklifi görüşüldü.

Toplantıda ayrıca Sağlık Bakanlığı tarafından Yükseköğretim Kuruluna iletilen sağlık mesleklerine ilişkin mevcut mevzuatta yer alan tanımlamaları ve bu mesleklerde geleceğe yönelik ülkemizin insan gücü ihtiyaç planlamaları ele alındı. Sağlık Bakanlığı’nın bazı sağlık programlarının kontenjanlarının tedrici olarak azaltılması yönündeki teklifi görüşüldü.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Toplantı neticesinde; Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı’nın yapmış oldukları ihtiyaç analizlerine göre öğretmenlik ve bazı sağlık programlarının kontenjanlarının azaltılmasının YÖK Genel Kuruluna teklif edilmesi kararlaştırıldı.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

2019 Sağlık Personel Alım Müjdesi Geldi…

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ