Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

“Sağlık Personeline Açılan Davaların Muhatabı Bakanlık Olmalı”

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık çalışanlarının sağlık hizmeti vermek için tüm riskleri aldığını ifade ederek çalışanlara açılan davaların muhatabının Sağlık Bakanlığı’nın olması gerektiğine vurgu yaptı.

“Sağlık Personeline Açılan Davaların Muhatabı Bakanlık Olmalı”

Sağlık-Sen Konya Üniversite Şubesi’nin kahvaltı programında konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sorunları hakkında açıklamalarda bulundu. Malpraktis uygulamasının yeniden ele alınması gerektiğini ifade eden Başkan Durmuş, mevcut uygulamanın önemli mağduriyetlere yol açtığını belirtti.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Sağlık hizmeti bir haktır ve anayasal güvence ile teminat altına alınmıştır” diyen Semih Durmuş, “Sağlık hizmeti bir kamu hizmetidir, dolayısıyla sağlık hizmeti alan kişilerin tedavi sırasında zarar görmesi durumunda sorumluluğun sağlık çalışanlarına yüklenmesi önemli bir adaletsizliktir. Sağlık çalışanlarına açılan davaların muhatabı Sağlık Bakanlığı olmalı” dedi. Bir hâkimin yanlış karar vermesi durumunda hâkime değil Adalet Bakanlığı’na dava açılabildiğini söyleyen Başkan Durmuş, aynı uygulamanın sağlık çalışanları içinde hayata geçmesi gerektiğini dile getirdi. Sağlık çalışanlarının hastaları tedavi etmek için her türlü riski aldığını aktaran Başkan Durmuş, bu uygulamanın fedakârca mesleklerini ifa eden sağlık çalışanlarına yapılanın büyük bir eza olduğunu belirtti.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı’ndan Tüm İllere Personelin Nöbet Muafiyeti Hakkında Yazı Gönderildi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ