Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Üst Öğrenim Zam ve Tazminat Listesi Güncelledi

Sağlık Bakanlığı, sağlıkta hangi bölümlerin bitirilmesi halinde, üst öğrenim zam ve tazminatının verileceğini gösteren listeyi güncelledi.

Sağlık Bakanlığı, Sağlıkta Üst Öğrenim Zam ve Tazminat Listesi Güncelledi

Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından 88642023 sayılı Mesleki Üst Öğrenim konulu resmi yazı yayınlandı.

Sağlıkta hangi bölümlerin bitirilmesi halinde, üst öğrenim zam ve tazminatının verileceğini gösteren listeyi güncelledi.

81 İl Sağlık Müdürlüklerine gönderilen yazıda “Müdürlüğünüze bağlı hizmet birimlerinde veya sağlık tesislerinde Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan personelin, ekli listede belirtilen lisans bölümü veya ön lisans programlarından herhangi birini bitirmesi halinde anılan Bakanlar Kurulu Kararı’nın 4’üncü maddesinin (e) fıkrasında öngörülen zam ve tazminatlardan faydalanabilecektir” denildi.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


İşte O Resmi Yazı ve Lisans-Ön Lisans Programları

Genel Müdür Mehmet İslamoğlu imzalı resmi yazıda ”22 Mart 2019 tarihli ve 30722 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan 848 sayılı Cumhurbaşkanı Kararı ile 2019 yılında uygulanmaya devam eden Devlet Memurlarına Ödenecek Zam ve Tazminatlara İlişkin 17 Nisan 2006 tarihli ve 2006/10344 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nın 4’üncü maddesinin (e) fıkrasında ”Kurumların teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarına ait kadrolarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıfına atanılabilecek mesleki bir üst öğrenimi bitirenlere, cetvellerde ayrıca belirtilen istisnai durumlar hariç olmak üzere, kariyerleri (mesleki üst öğrenimleri) esas alınarak zam ve tazminat ödenir. Kadroları teknik ve sağlık hizmetleri sınıflarında bulunanlardan, bulundukları hizmet sınıflarından bir kadroya atanılamayacak herhangi bir üst öğrenimi bitirenlere ise bitirdikleri üst öğrenimden dolayı zam ve tazminat ödenmez.” hükmüne yer verilmiştir. Bu çerçevede, Müdürlüğünüze bağlı hizmet birimlerinde veya sağlık tesislerinde Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan personelin 13 Mayıs 2016 tarihli ve E.6061 sayılı yazınız ve 11 Mayıs 2017 tarihli ve E.1508 sayılı yazınız ekli listede belirtilen lisans bölümü veya önlisans programlarından herhangi birini bitirmesi halinde anılan Bakanlar Kurulu Kararı’nın 4’üncü maddesinin (e) fıkrasında öngörülen haklardan faydalanabileceği bildirilmiştir. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’nın Bakanlığımıza göndermiş olduğu yazılar kapsamında 13 Mayıs 2016 tarihli ve E.6061 yazılı yazımız ve 11 Mayıs 2017 tarihli ve E.1508 sayılı yazımız ekli listede güncellenmiş olup, Müdürlüğünüze bağlı hizmet birimlerinde veya sağlık tesislerinde Sağlık Hizmetleri ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfında görev yapan personelin, ekli listede belirtilen lisans bölümü veya önlisans programlarından herhangi birini bitirmesi halinde anılan Bakanlar Kurulu Kararı’nın 4’üncü maddesinin (e) fıkrasında öngörülen haklardan faydalanabileceği hususunda bilgilerinizi ve gereğini rica ederim.” denilmiştir.

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM HEMŞİRELİĞİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ OKUL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

‘Sağlıkta, Şiddetle Mücadele Günü’ İçin TBMM’de Kanun Teklifi

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ