Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Resmi Gazetede Yayımlandı, Sağlık Bakanlığı 16 Bin Sağlık Personeli Alacak

Sağlık Bakanlığı personel alımları ile ilgili haber nihayet geldi. Çeşitli branşlarda toplamda 16.000 sağlık personeli alımı yapacak olan Sağlık Bakanlığı süreci önümüzdeki günlerde başlatacak.

Resmi Gazetede Yayımlandı, Sağlık Bakanlığı 16 Bin Sağlık Personeli Alacak

Sağlık Bakanlığı’na diş hekimi, diyetisyen, ebe, hemşire, psikolog, sağlık memuru, sağlık teknikeri, tabip ve uzman tabip olmak üzere toplamda 16.000 sağlık personeli alınacak.

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzalı Kararname’de şu ifadelere yer verildi:

“Eleman temininde güçlük çekilen yerlerde ve hizmet dallarında sağlık hizmetlerinin etkili ve verimli bir şekilde yürütülebilmesi amacıyla sözleşmeli sağlık personeli istihdam edilecek hizmet birimlerinin 2019 yılında uygulanmak üzere ekli listede belirtildiği şekilde tespit edilmesine 10/07/2003 tarihli ve 4924 sayılı Kanunun 1’inci maddesi gereğince verilmiştir”

2019 Yılı Eğitim Hemşiresi Sertifika Programı Son günler! Hemen programa katılmak veya Detaylı bilgi almak için TIKLAYINIZ

Sağlık Bakanlığı’nın Alacağı 16 Bin Personel İçin Başvuru Şartları
1- 2527 sayılı Kanun hükümleri saklı kalmak kaydı ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (1), (4), (5), (7) ve (8) numaralı alt bentlerinde belirtilen şartları taşımak.
2- 18 yaşını tamamlamış olmak.
3- 36 yaşından gün almamış olmak.
4- Askerlik ile ilişiği olmamak (yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak).
5- Başvurulan meslek için belirlenen bir okuldan (bölümden/programdan) son başvuru tarihi itibariyle mezun olmak ve istenilen diğer sertifika/belgelere sahip olmak.
6- Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
7- İşe göndermede öncelik hakkına sahip olan adaylardan anılan Yönetmeliğin 5 inci maddesinin birinci fıkrasında belirtilen öncelikli durumlarını gösterir belgeye sahip olmak.
8- Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) kapsamındaki taleplerde;
a) Önlisans mezunları için; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P93 puan türünden en az 60 puan almış olmak.
b) Lisans mezunları için; ÖSYM tarafından 2018 yılında yapılan KPSS’ye girmiş olmak ve P3 puan türünden en az 60 puan almış olmak.

Personel Alımına İlişkin Cumhurbaşkanı Kararnamesi

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Sağlık İletişiminde Yaşanan Sorunlara “Eğitim Hemşireliği” Çözümü

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ