Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Prof. Aycan; Hemşireler ve Sağlıkta Mülakatla Atamalar İçin TBMM’de Söz Aldı

Sağlık Bakanlığı personel atamaları ve hemşireler TBMM gündemine geldi. Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan yaptığı açıklamasında sağlıkta sözlü sınava ve atamaya değindi.

Prof. Aycan; Hemşireler ve Sağlıkta Mülakatla Atamalar İçin TBMM’de Söz Aldı

Kahramanmaraş Milletvekili Prof. Dr. Sefer Aycan, TBMM’de Genel Kurul’da söz aldı. Çalışan ve atama bekleyen Hemşirelerin sıkıntılarına değinen Prof. Aycan, sağlık personeli atamalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sefer Aycan yaptığı açıklamada hemşireler gününü de kutlarken; 7/24 vardiyalı çalışmalarını, hemşirelikte hemşire yardımcılığı unvanına indirilmesini haksızlık olduğunu ifade ederken, 550 bin sağlık personelinin atama beklediğini ve mülakatı kabul etmediğini belirtti.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ OKUL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Milletvekili Sefer Aycan’ın TBMM Genel Kurulu’nda konuşma metni şöyle:

Bu hafta aynı zamanda hemşireler haftasıdır. Hemşirelik zor meslektir. 7 gün, 24 saat, sürekli ve vardiyalı çalışılan bir meslektir. Hemşirelik; stresli ve vardiyalı çalışma saatleri nedeniyle tükenmişlik sendromunun en çok yaşandığı mesleklerdendir. Türkiye’de hemşirelik eğitimi en çok oynanan eğitimlerdendir. Hemşirelik lisesi mezunu hemşirelere, hemşire yardımcısı statüsü indirilmesi verilmesi haksızlıktır. Lise mezunu hemşirelere lisans tamamlama hakkı verilmelidir. 150 bin hemşire atama beklemektedir, 550 bin sağlık personeli atama beklemektedir. Sağlık Bakanlığı bir yıldır personel almamaktadır. Sağlık personeli, Sağlık Bakanlığı’nda Kamu Personeli Seçme Sınavı Puanıyla yapacağı personel alımı ilanını beklemektedir. Mülakatla alımı kabul etmemektedir.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ   VE  ‘DAN  TAKİP EDİNİZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ