Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Memur-Sen ve Hak-İş ‘ten Baskı Tepkisi

Memur-Sen ve Hak-İş Konfederasyonları, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin ardından yeni seçilen bazı belediye yönetimlerinin çalışanlara “sendikal baskı” uygulaması iddiasına tepki gösterdi.

Memur-Sen ve Hak-İş ‘ten Baskı Tepkisi

Memur-Sen ve Hak-İş konfederasyonları, 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimleri’nin akabinde yeni seçilen bazı belediye yönetimlerinin çalışanlara “sendikal baskı” uygulamasına tepki gösterdi. Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, büyük emek ve uğraşlarla üye yaptıkları işçilere yönelik son dönemde ciddi baskılar olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin dört bir yanında Hak-İş’e bağlı sendikalara üye olan çalışanların bazı belediye yönetimlerince sendika değiştirmeye zorlandığını belirten Hak-İş Başkanı Mahmut Arslan, bu durumun sendikal örgütlenmeye müdahale olduğunu vurguladı.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Mahmut Arslan,Seçimin ardından konfederasyonumuza bağlı sendikalardan istifa ettirilen işçi sayısı 8.700’ü buldu. Bütün uyarılara rağmen bazı belediyelerde baskılar devam ediyor. Bunlar Bolu başta olmak üzere İstanbul’un Esenyurt ve Küçükçekmece, Manisa’nın Akhisar, İzmir’in Menderes ve Ödemiş, Bilecik’in Bozüyük, Zonguldak’ın Ereğli ve kısmen Artvin belediyeleri.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

Hak-İş heyeti olarak İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ı ziyaret ettiklerini belirten Mahmut Arslan, ziyaretlerde hassasiyetlerini dile getirdiklerini ve sendikal örgütlenme konusunda uyarılarda bulunduklarını ifade etti.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ OKUL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Her iki başkanın da işçilerin tercih ettiği sendikaya karışmayacakları beyanında bulunduğunu bildiren Mahmut Arslan,İstanbul ve Ankara’da organize baskı söz konusu değil ama bunun yarın olmayacağına da emin değiliz. Bunun için uyarılarımızı yaptık.” açıklamalarında bulundu.

Kamudaki 26 Bin Geçici İşçiye Kadro Teklifi

“Memur-Sen’e ve temsil ettiği değerlere karşı sistematik operasyon”

Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın da yeni seçilen bazı belediye yönetimlerinin, ellerindeki gücü kullanarak çalışanları sendikalarından istifaya zorladığını ifade etti.

Yaşanan baskılar nedeniyle bir ayda Memur-Sen’e bağlı sendikalardan 5.500 çalışanın istifa ettiğini belirten Ali Yalçın, tüm uyarılara rağmen üyelerine karşı baskı ve tehdidin sürdüğünü vurguladı.

31 Mart yerel seçimlerinden sonra oluşan denklemde, üyelerimizin üzerine çullanan sağımızdaki ve solumuzdaki ideolojik yapılar ancak mevzi başarı elde edebilirler.” diyen Memur-Sen Başkanı Ali Yalçın, şunları kaydetti: “Bazıları ilk fırsatta gerçek yüzlerini gösterdi. Yıllarca gizlendikleri mevziden çıkarak, hak hukuk tanımadan, aziz bildiğimiz ekmeği ve emeği tehdit aracına dönüştürerek üyelerimize karşı baskı uyguluyor. Baskıların yaşandığı Akhisar, Ankara, Antalya, Akçakoca, Amasya, Bolu, Bilecik, Bayburt, Bozüyük, Çankırı, Gölbaşı, Elmadağ, Esenyurt, Osmancık, Sorgun, Kastamonu, Küçükçekmece, Kütahya, Taşköprü, Tosya, Torbalı ve Ödemiş belediye yönetimlerini bir kez daha uyarıyoruz. Bu yaşananlar Memur-Sen’e ve temsil ettiği değerlere karşı sistematik bir operasyondur.” ifadelerinde bulundu.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Yeni Kurumlar Arası Geçici Görevlendirme Yönetmeliği Çalışanlara Ne Gibi Haklar Veriyor ?

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Hasan dedi ki:

    Men Dakka Dukka

BİR YORUM YAZ