DOLAR 6,0774
EURO 6,5598
ALTIN 313,4
BIST 118.930
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

Hasta ile Personel Arasında Halkla İlişkiler Köprüsü Olan Eğitim Hemşireliğine Rağbet Var

Hasta ve sağlık personeli arasında halkla ilişkiler köprüsü kurma, hemşirelerin sektörle uyumunu sağlama, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve haklarını koruma görevlerini yerine getirecek “eğitim hemşireliği” kursu için 1.000’i aşkın hemşire Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’ne kayıt yaptırdı.

Hasta ile Personel Arasında Halkla İlişkiler Köprüsü Olan Eğitim Hemşireliğine Rağbet Var
25.03.2019
1.677
A+
A-

Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nce (SELÇUKSEM) düzenlenen, hasta ve sağlık personeli arasında halkla ilişkiler köprüsü kurma, hemşirelerin sektörle uyumunu sağlama, kişisel gelişimlerine katkıda bulunmak ve haklarını koruma görevlerini yerine getirecek “Eğitim Hemşireliği” kursu için 1.000’i aşkın hemşire kayıt yaptırdı.

Mesleklerine eğitim hemşiresi olarak devam etmek isteyen hemşireler için SELÇUKSEM tarafından uzaktan eğitim yoluyla “Eğitim Hemşireliği Sertifika Programı” düzenleniyor. Yaklaşık 10 yıldır Selçuk Üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi’nce (SELÇUKSEM), bu programla Türkiye’nin dört bir tarafından hemşirelerin mesleki yaşamlarına yön vermeyi hedefliyor.

Yakın Zamanda Eğitimlerin Başlayacağı Programa, 1.000’i Aşkın Hemşire Kayıt Yaptırdı
SELÇUKSEM Müdürü Prof. Dr. Birol Gülnar; yaptığı açıklamada, ülkedeki ihtiyaçtan yola çıkarak “Eğitim Hemşireliği Sertifika Programı” düzenlediklerini belirtti.

Programa yoğun talep olduğunu ifade eden Prof. Dr. Birol Gülnar,120 saatlik bu programımız yine uzaktan eğitim marifetiyle gerçekleşecek. Eğitim vermeye yakın bir sürede başlayacağız. Tüm Türkiye’den hemşirelere bu eğitimi vereceğiz.” açıklamalarında bulundu.

“Sağlıkta Şiddetin Önüne Geçileceğini Öngörüyoruz”
Sağlık çalışanlarına şiddet konusunun sık sık gündeme geldiğini, eğitim hemşirelerinin bu noktada önemli engelleyiciler olacağını dile getiren Prof. Dr. Birol Gülnar, şu ifadelerde bulundu: “Biz olayın önemli oranda bir iletişim sorunundan kaynaklandığını, bu sorunun sosyal bir boyutunun olduğunu düşünüyoruz. Sertifika programına katılan eğitim hemşireleri, hastayla hastane arasında, hastayla doktor arasında, hastayla hemşireler ve teknik personel arasında iletişimi sağlama noktasında önemli bir vazife yüklenmiş olacak. Dolayısıyla her ne kadar işin içinde sağlık olsa da önemli oranda bu projenin bir iletişim projesi olduğunu düşünüyor, konuya sosyal açıdan yaklaşıyoruz. Eğitim hemşireliğiyle sağlıkta şiddetin önüne geçileceğini öngörüyoruz.” dedi.

“Hastanelerde Eğitim Hemşiresi Adıyla Kadrolar İhdas Edilecek”
SELÇUKSEM Müdürü Prof. Dr. Birol Gülnar, sertifika programına katılan eğitim hemşirelerinin bu sertifikayla hastanelere başvurabileceğini belirterek, sertifika programı dahilinde kursiyerlere, sektöre ilişkin son gelişmeler, zor insanlarla başa çıkma, öfke yönetimi, stres yönetimi gibi daha çok uygulamaya yönelik dersler verileceğini söyledi.

Eğitim Hemşireliğinin, Sağlık Bakanlığınca geliştirilen önemli bir proje olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Birol Gülnar,İlgili bakanlıkların bu tip sıra dışı ama işe yarayacağına şüphemiz olmayan projelerinin eğitim tarafını üstleniyoruz. Projeye göre, hastanelerde eğitim hemşiresi adıyla kadrolar ihdas edilecek. Çok büyük hastanede bir eğitim hemşiresi yeterli olmayabilir. Bu nedenle sayıları bakanlık ve hastaneler tarafından ihtiyaca göre düzenlenecek. Biz çok ilgi gördük. Eğitim hemşireliği noktasında inşallah hem ülkemize faydalı olacağımıza hem de bu alanda ciddi bir açığı dolduracağımıza inanıyoruz.” açıklamalarında bulundu.

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ!

Selçuk Üniversitesi’nin konuya ilişkin resmi yazısı şöyle:

SELÇUK ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
Sürekli Eğitim Merkezi Müdürlüğü

Konu: Eğitim Hemşireliği Eğitimi Sertifika Programı Duyurulması Hususunda

İLGİLİ SAĞLIK KURULUŞLARI MAKAMINA

Bilindiği üzere hastanelerde hemşirelik hizmetlerinin amaç ve felsefesi doğrultusunda, çalışan hemşire ve sağlık memurlarının ve idari personelin gereksinimlerine uygun olacak şekilde hizmet içi eğitim programlarını planlayarak, yürüten ve gerekli değerlendirmeleri yapan “Eğitim Hemşireliği” görev tanımı bulunmaktadır. Bu görevi yapan veya yapacak kişilerin pedojik açıdan gelişimleri Kurum üzerindeki diğer personellerin gelişimine katkı sağlayacaktır.

Bu nedenle kendilerini, eğitimlerini ve deneyimlerini sürekli bu geniş kapsam doğrultusunda güncellemek gerekliliği hisseden ve “Eğitim Hemşireliği” icra eden sağlık çalışanları tarafından kimi taleplerle karşılaşmaktayız.

Selçuk Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak Uzaktan Eğitim Yöntemi ile ekte yer alan eğitim içeriğine sahip ve katılımcıların, yetişkin eğitimciliği ile ilgili tutumları kazanmaları, eğitimcilik becerilerini etkin ve etkili şekilde kullanarak tüm eğitim süreçlerini daha etkili yürütebilir hale gelmesini sağlama amacını gerçekleştirmeye yönelik “Eğitim Hemşireliği Eğitimi Sertifika Programı ”’ için 2019 Yılı Son Grubu kayıtları alınmaya başlanmıştır.

Bu bağlamda kurumunuzda görev yapan ya da yapmak isteyen personellerinizin niteliğini artırmak için sertifika programımızın sms, e-mail, pano, web sayfasında duyuru şeklinde ya da farklı iletişim kanallarından yararlanılarak duyurulması konusunda yardımlarınızı rica ederiz.

Prof. Dr. Birol GÜLNAR
SELÇUKSEM Müdürü

Detaylı Bilgi; www.egitimhemsireligi.selcuk.edu.tr
0 (332) 606 05 90
egitimhemsireligi@selcuk.edu.tr

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Bakan Koca: Performans Ödemesi, Güncel Hedeflere Göre Tekrar Düzenlenecek

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.