DOLAR 6,0741
EURO 6,5602
ALTIN 314,1
BIST 118.930
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Öğretim Üyesi Alacak

Erciyes Üniversitesi 15 Öğretim Görevlisi ile 6 Öğretim Üyesi Alacak

Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlisi ve Öğretim Üyesi Alacak
25.12.2018
702
A+
A-

Üniversitemiz birimlerine, 10.07.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanan Genel Kadro ve Usulü Hakkında 2 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 09.11.2018 tarihli Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav ile Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliği’nin ilgili maddelerine göre Öğretim Görevlisi alınacaktır.

İlan Tarihi: 24.12.2018
Son Başvuru Tarihi: 07.01.2019
Ön Değerlendirme Tarihi: 15.01.2019
Sınav Giriş Tarihi: 22.01.2019
Sonuçların Açıklanacağı Tarih: 29.01.2019

A- GENEL ŞARTLAR

1- Öğretim Elemanı kadrolarına yapılacak atamalarda 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak,
a) Öğretim üyesi dışındaki öğretim elemanı kadrolarına naklen veya açıktan yapılan her türlü atamada ALES’ ten en az 70 puan almış olmak. (Öğretim görevlisi kadrolarına başvurularda; adayın, lisans mezuniyeti hangi alanda ise o alandaki ALES puan türünden ya da ilan edilen bölüm/ana bilim dalı/ program hangi alandan öğrenci alıyorsa o alandaki ALES puan türünden)
2- Ön değerlendirme ve değerlendirme aşamalarında lisans mezuniyeti notunun hesaplanmasında kullanılacak, not sistemlerinin 100’lük not sistemine eşdeğerliği Yükseköğretim Kurulu kararıyla belirlenir.
3- Yabancı ülkelerden alınan diplomaların denkliğinin onaylanmış olması gerekir.
NOT: Tecrübe süresinde Lisans mezuniyetinden sonraki süre esas alınacaktır.

B- ÖZEL ŞARTLARI

Öğretim Görevlisi kadrosuna başvuru için aranacak özel şartlar şunlardır:

a) İlanda belirtilmiş olan şartları taşımak.

C- MUAFİYET

1) Doktora veya tıpta, diş hekimliğinde, eczacılıkta ve veteriner hekimlikte uzmanlık ya da sanatta yeterlik eğitimini tamamlamış olanlarda, meslek yüksekokullarının Yükseköğretim Kurulu tarafından belirlenen uzmanlık alanlarına atanacak olanlarda, yükseköğretim kurumlarında öğretim elemanı kadrolarında çalışmış veya çalışmakta olanlarda merkezi sınav şartı aranmaz.

2) Meslek yüksekokullarının, bu Yönetmeliğin 6 ncı maddesinin dördüncü fıkrası kapsamındaki öğretim görevlisi kadroları haricindeki öğretim elemanı kadrolarına yapılacak başvurularda yabancı dil şartı aranmaz.

D- BAŞVURMA YERİ VE İSTENEN BELGELER

1-Başvuru Dilekçesi
2-Özgeçmiş ve varsa bilimsel yayınlarını kapsayan dosya
3-Lisans Diploması/Mezuniyet Belgesi Fotokopisi
4-İlan Edilen Kadroya Bağlı Olarak, YL, Doktora-Tıpta Uzm.-Sanatta Yet. Öğrenim Durum Belgesi/ Mezuniyet Belgesi Fotokopisi
5-Lisans Transkript Belgesi Fotokopisi
6-ALES Belgesi Fotokopisi
7-Nüfus Cüzdan Fotokopisi
8-2 Adet Vesikalık Fotoğraf (Son Altı Ay İçinde Çekilmiş)
9-Tecrube Belgesi (İlan Edilen Kadroya Bağlı Olarak İlanda İstenen Birimler İçin)
10-Askerlikle ilişkisi Olmadığına Dair Askerlik Durum Belgesi (Erkek Adaylar İçin)
11-Hizmet Belgesi (Daha Önce Kamuda Hizmeti Olanlar İçin)

NOT: Belgelerin onaylı olması zorunlu değildir. Bu nedenle başvuru esnasında belgelerin kontrolü yapılmayacak olup, adaylar başvurularını “REKTÖRLÜK EVRAK KAYIT” birimine teslim edecektir. Atamaya hak kazanan adaylardan, atama öncesi belgelerin asıllarının elektronik imzalı/ıslak imzalı hali istenecektir. Belgelerin asıllarını ibraz edemeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

NOT: Başvurular; Erciyes Üniversitesi Rektörlük Evrak Kayıt Birimi’ne şahsen veya posta yoluyla yapılabilecektir. Süresi içinde yapılmayan, postadaki gecikmeler ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır.

Başvuruda bulunan adaylar ilan edilen yalnız bir kadroya müracaatta bulunabilirler.

İstenilen belgelerde gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu tespit edilenlerin sınavı geçersiz sayılacak ve atamaları yapılmayacaktır. Bunların atamaları yapılmış olsa dahi iptal edilecek ve hiçbir hak talep edemeyeceklerdir.

BAŞVURU EVRAKLARI İADE EDİLMEYECEKTİR

Başvuru Adresi: Erciyes Üniversitesi Rektörlük Binası Zemin Kat Rektörlük Evrak Kayıt Birimi KAYSERİ Tel: (0 352) 207 66 66 – 10617 Faks: (0 352) 437 52 64

NOT: Bu konularda ayrıca bir duyuru yapılmayacaktır. Üniversitemiz web sitesinde yapılacak olan duyurular tebligat niteliğindedir.

NO BİRİMİ BÖL/ABD/ASD/PROG UNV. DRC ADET AÇIKLAMA
1001 ADALET MESLEK YÜKSEKOKULU ADALET ÖĞR. GÖR. 5 2 HUKUK FAKÜLTESİ MEZUNU OLMAK.EN AZ TEZLİ YÜKSEK LİSANS DERECESİNE SAHİP OLMAK VEYA LİSANS MEZUNUNİYETİ SONRASI BELGELENDİRMEK KAYDIYLA ALANINDA EN AZ İKİ YIL TECRÜBE SAHİBİ OLMAK
1002 HALİL BAYRAKTAR SHMYO İLK VE ACİL YARDIM ÖĞR. GÖR. 1 1 DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI ANABİLİM DALINDAN UZMANLIĞINI ALMIŞ OLMAK. DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI ACİLLERİ VE ALERJİKACİLLER KONUSUNDA DENEYİMLİ OLMAK.
1003 HALİL BAYRAKTAR SHMYO İLK VE ACİL YARDIM ÖĞR. GÖR. 1 1 ACİL TIP ANA BİLİM DALINDAN VEYA AİLE HEKİMLİĞİ ANA BİLİM DALINDAN UZMANLIĞINI ALMIŞ OLMAK.
1004 HALİL BAYRAKTAR SHMYO TIBBİ GÖRÜNTÜLEME TEKNİKLERİ ÖĞR. GÖR. 3 2 RADYOLOJİ ANA BİLİM DALINDAN UZMANLIĞINI ALMIŞ OLMAK.
1005 HALİL BAYRAKTAR SHMYO AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ÖĞR. GÖR. 1 1 PERİODONTOLOJİ ALANINDA UZMAN OLMAK.
1006 HALİL BAYRAKTAR SHMYO AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ÖĞR. GÖR. 1 1 AĞIZ, DİŞ VE ÇENE CERRAHİSİ ALANINDA UZMANLIĞINI ALMIŞ OLMAK.
1007 HALİL BAYRAKTAR SHMYO AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI ÖĞR. GÖR. 5 2 ORTODONTİ ALANINDA UZMAN OLMAK.
1008 HALİL BAYRAKTAR SHMYO AMELİYATHANE HİZMETLERİ ÖĞR. GÖR. 5 1 GENEL CERRAHİ ANA BİLİM DALINDAN UZMANLIĞINI ALMIŞ OLMAK.
1009 HALİL BAYRAKTAR SHMYO ELEKTRO
NÖROFİZYOLOJİ
ÖĞR. GÖR. 1 1 FİZİKSEL TIP VE REHABİLİTASYON ANABİLİM DALINDAN UZMANLIĞINI ALMIŞ OLMAK.
1010 HALİL BAYRAKTAR SHMYO TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ ÖĞR. GÖR. 5 1 BİYOLOJİ LİSANS MEZUNU OLMAK. BİYOLOJİ ALANINDA DOKTORASINI YAPMIŞ OLMAK.
1011 HALİL BAYRAKTAR SHMYO TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ ÖĞR. GÖR. 5 1 ECZACILIK FAKÜLTESİ LİSANS MEZUNU OLMAK. LİSANS MEZUNİYETİNDEN SONRA YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARINDA EN AZ İKİ YIL DENEYİMLİ OLMAK.
1012 HALİL BAYRAKTAR SHMYO TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ ÖĞR. GÖR. 5 1 BİYOLOJİ LİSANS MEZUNU OLMAK. TIBBİ GENETİK ALANINDA DOKTORA YAPMIŞ OLMAK.

Erciyes Üniversitesi Öğretim Üyesi Alacak

Üniversitemizin aşağıda belirtilen birimlerine; 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Maddesi, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu ve bu kanuna dayalı olarak çıkartılan ilgili yönetmelik hükümleri ile Erciyes Üniversitesi Akademik Yükseltme Ve Atama Ölçütleri doğrultusunda öğretim üyesi alınacaktır. Öğretim Üyeliğine başvuru süresi, ilanın Resmi Gazete’de yayımlandığı tarihten itibaren başlar (15.) günün mesai saati bitiminde sona erer.

Not: 2547 sayılı Kanunun Ek 38. Maddesi uyarınca belirlenen %20’lik kota kapsamında başvuru yapılabilecek Dr. Öğretim Üyesi kadrosu bulunmamaktadır.

Ayrıntılı bilgi Üniversitemiz (www.erciyes.edu.tr) web sayfasının duyurular kısmında mevcuttur. İlan olunur.

İLAN NO BİRİMİ BÖL/ABD/ASD/PROG UNV. DRC ADET AÇIKLAMA
1013 Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi ve Spor Eğitimi Dr. Öğr. Üyesi 3 1 Beden Eğitimi ve Spor Bilimleri Ana Bilim Dalında Doktora Yapmış Olmak.
1014 Eczacılık Fakültesi Eczacılık Temel Bilimleri Dr. Öğr. Üyesi 3 1

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN TIKLAYINIZ.

DPB’den, Üniversite Hastanelerindeki Sözleşmeliler Hakkında Sağlık Bakanlığı’na Görüşü

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.