DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 3°C
Kar Yağışlı

Ekim Ayında Çalışanların Maaş Promosyonuna Anlaşma Yapan İller

Toplu Sözleşmelerde istediği zammı alamayan çalışanlar, umudu bu defa banka promosyonlarına bağladı. İşte Ekim ayında banka promosyon anlaşması yapan iller ve aldıkları promosyonlar…

Ekim Ayında Çalışanların Maaş Promosyonuna Anlaşma Yapan İller
26.10.2019
4.210
A+
A-

Toplu Sözleşmeden beklediği zammı alamayan çalışanlar, gözlerini banka maaş promosyonuna çevirdi. Banka promosyonuyla bir nebze olsun nefes almak isteyen çalışanlar, bu defa da kimi hocaların banka promosyonuna caiz değil demesiyle arada kalmakta.

Bankaların emeklilere veya özel şirketlerin çalışanlarına maaş anlaşması karşılığında verdiği promosyonlar her daim gündemde olurken, bankaların verdiği promosyonları almak caiz olmadığı görüşü ağırlıkta olmakta.

Ekim ayında ise kurumlar birbiri ardına promosyon anlaşmaları imzaladı. İşte promosyon anlaşması yapan iller ve detayları:

Türkiye’nin En Yüksek Promosyon Anlaşması İmzalandı

Muğla İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı hastaneler/ağız diş sağlığı merkezleri personel aylık maaş ve ücret ödeme ‘Banka Promosyon ihalesi’ Muğla Ağız Diş Hastanesi’nin konferans salonunda gerçekleşti.

9 bankanın katıldığı Banka Promosyon İhale’sinde 19. Turda Ziraat Bankası’nın 6 Bin 520 TL teklif vermesiyle Yapı Kredi Bankası ihaleden çekilen taraf oldu. Sağlık çalışanlarının 5 yıllık süreç için alacağı maaş promosyonu Ziraat Bankası tarafından 6 Bin 520 TL olarak sonuçlandı.

Muğla Sağlık Sen İl Başkanı Özcan Çiçek; “Yetkili sendika Muğla Sağlık Sen olarak ihale komisyon üyesi olduğumuz, Kamu hastanelerinde görevli tüm sağlık personeli ve sürekli işçi çalışanlarımız için gerçekleştirilen banka promosyonu ihalesi tamamlanmıştır. Yetkili sendika olarak yaklaşık üç haftadır tüm bankalar ile yoğun çalışma ve istişarelerimiz sonrasında bugün yapılan ihaleyi 30 ocak 2020 tarihinde tek seferde ödenmek üzere, 6.520 TL ile Ziraat Bankası kazanmıştır. Sağlık çalışanlarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü Banka Maaş Promosyon İhalesinde Anlaşmaya Varıldı

Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve yetkili sendika olarak Sağlık Sen Kahramanmaraş İl Başkanlığının iştirak ettiği banka maaş promosyon ihalesinde sağlık çalışanlarını memnun eden bir fiyat elde edildi.

İhale sonunda il genelinde tüm çalışanlara 5 yıl için tek seferde Ziraat Bankası tarafından peşin olarak 5.820 TL promosyon ödenmesine hak kazanıldı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde görev yapan tüm sağlık çalışanlarını kapsayan bir banka maaş promosyon ihalesinin başarıyla tamamlandığını belirterek Bankayla yapılan 5 yıllık anlaşma sonucunda sağlık personellerine 2020 ocak ayından geçerli olmak üzere tek seferde 5.820 TL promosyon ödeneceğini dile getirdi. Yapılan promosyon anlaşmasının tüm sağlık çalışanlarına hayırlı olmasını söyleyen İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Nuri Öksüz ihale sürecinde emeği geçenlere ayrıca teşekkür etti.

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü Tarafından Gerçekleştirilen Banka Promosyon İhalesi Sonuçlandı

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen banka promosyon ihalesinde, sağlık çalışanı tek seferde peşin olarak 4.400 TL promosyon ödemesine hak kazandı.

İhale sonunda il genelinde çalışan Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı tüm sağlık tesislerinde çalışanlarını kapsayan promosyon ihalesinde ziraat Bankası ile anlaşmaya varıldı.

Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda başlayan açık artırma 6 saat süren yoğun bir teklif pazarlığının ardından 4.400 TL. üzerinden promosyon ödemelerinin yapılması konusunda ziraat Bankası ile anlaşmaya varıldı.

Van’da Sağlık Çalışanlarına Promosyon Anlaşması 3 Yıl İçin

Van İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı hastaneler ve ağız diş sağlığı merkezi personelinin aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü ihalesi gerçekleştirildi.

Van İl Sağlık Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen banka promosyon protokolü ihalesine 7 banka katıldı. 4 bin 104 sağlık çalışanının sonucunu merakla beklediği ihale, birinci oturum ile kapalı teklif usulüyle gerçekleştirildi. İhale komisyonuna İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkan Yardımcısı Yavuz Taşhan başkanlık yaparken, hastane yetkilileri ve sendika temsilcileri de hazır bulundu.

İlk turun ardından Vakıf Bank, Halk Bank ve Garanti Bankası ihaleden çekildi. Bu durumun sonucunda ihale, açık arttırmayla devam etti. Yürütülen süreç sonucunda son tura Akbank ve Ziraat Bankası kaldı. Çekişmeli geçen son turda, Ziraat Bankası yetkilileri yeni tekliflerinin 3 bin 975 TL olduğunu komisyona ilettiler. Komisyonun ısrarlı pazarlığı neticesinde bu tutar 4 bin TL olarak karara bağlandı.

Osmaniye’de Promosyona Ek Olarak 100 TL Bonus

Osmaniye’de çalışan sağlık personellerine Ziraat Bankası 5.880 TL ile anlaşmaya varıldı.

İhaleye giren 8 bankanın tekliflerinin ardından, son ikiye kalan Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası Ziraat Bankası olurken, kazanan Ziraat Bankası oldu. Ayrıca, Ocak ayına kadar kredi kartı alan personele ise 100 Bonus verileceği belirtildi.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü Promosyon Anlaşması Sonuçlandı

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı tüm sağlık tesisleri adına promosyon anlaşması yapıldı.

36 aylık sözleşme karşılığı peşinen ödeme şeklinde 3.965 TL ile banka promosyon sözleşmesi imzalandı.

Düzce’de Anlaşma 5 Yıllık

Yapılan promosyon ihalesinde, Yapı Kredi Bankası en yüksek teklifi vererek kişi başına 5.465 TL ile ihaleyi alan taraf oldu.

Düzce Sağlık-Sen Başkanı Cihan Özal, sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamada; “Yetkili sendika olarak katıldığımız, İl Sağlık Müdürlüğü Promosyon ihalesi; 2.402 personel üzerinden 5 (Beş) yıllığına Yapı Kredi Bankası ile kişi başı 5.465 TL peşin olarak ödenecek şekilde sonuçlanmıştır. Ödemeler İl Sağlık Müdürlüğü için Şubat 15 sonrası ay sonuna kadar, Atatürk Devlet, Akçakoca Devlet ve Ağız ve Diş  Sağlığı Merkezi Ocak 15’i sonrası ay sonuna kadar, Sürekli İşçiler Haziran ayı sonuna kadar  hesaplara yatırılacaktır. Başta İl Sağlık Müdürlümüz Dr. Yasin Yılmaz olmak üzere  Personel ve Destek Hizmetleri Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür  ederiz.” ifadelerinde bulundu.

Samsun’da İhaleye 10 Banka Katıldı

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü ve bağlı hastaneler, ağız diş sağlığı merkezleri personel aylık maaş ve ücret ödeme banka promosyon protokolü sonucunda, Samsun’daki sağlık çalışanlarına 6 bin 50 TL promosyon ödemesi yapılacak.

Samsun İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ve sağlık çalışanlarını temsilen Samsun Sağlık-Sen Şube Başkanı İlyas Biçer’in masada olduğu banka promosyon ihalesinde sonuç belli oldu. İhale sonunda il genelinde yaklaşık 12 bin sağlık çalışanı, 6 bin 50 TL promosyon ödemesine hak kazandı.

10 bankanın katıldığı ve 3 bin TL ilk tekliflerle başlayan ihale, 2 bankanın çekişmesi sonucunda 20. turda Yapı Kredi Bankası’nın 6 bin 50 TL teklif vermesiyle son buldu. Sağlık çalışanlarının, promosyon ödemesinin 15 Ocak 2020’de tek seferde peşin olarak alacağı bildirildi.

Amasya’da İhale Sonuçlandı

Amasya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen ihalede; 2020, 2021, 2022 yıllarını kapsayan banka promosyon ihalesinde 3.604 TL gibi rekor bir oranla Akbank ile sözleşme imzalandı.

Antalya’da Sağlık Çalışanlarına Tek Seferde Rekor Promosyon

16 bin 166 sağlık çalışanının sonucunu merakla beklediği ihale, kapalı teklif usulü gerçekleşti. İhale komisyonuna İl Sağlık Müdürlüğü Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı İbrahim Çetin başkanlık yaparken tüm sağlık çalışanlarını temsiliyse yetkili sendika konumundaki Sağlık-Sen İl Başkanı Sinan Kuluöztürk gerçekleştirdi.

İlk turda; Ziraat Bankası 45 TL, Denizbank 25.75 TL, Halkbank 50 TL, Yapı Kredi Bankası 50 TL, Akbank 55 TL, İş Bankası 50 TL, Vakıflar Bankası 25 TL kişi başı aylık teklifte bulundu. İlk turun ardından Deniz Bank ve Vakıflar Bankası ihaleden çekildi. Bu durumun sonucunda ihale, açık arttırmayla devam etti.

Rakamların 90 TL bandına gelmesiyle bazı banka yetkilileri ihale arttırım oranın düşürülmesini talep etti. Ancak Sağlık Sen İl Başkanı Sinan Kuluöztürk, bu durumun çalışanları zarara uğratacağını belirterek komisyondan tarafından teklifin reddedilmesini sağladı.

Yürütülen süreç sonucunda son tura Ziraat Bankası ve Yapı Kredi Bankası kaldı. Nefes nefese geçen son turda Yapı Kredi Bankası’nın teklifi 100 TL oldu. Bu teklif üzerine kısa bir mola isteyen Ziraat Bankası yetkilileri yeni tekliflerinin 101 TL olduğunu komisyona ilettiler. İhale sürecini, 102 TL aylık kişi başı ödeme teklifiyle Yapı Kredi Bankası önde tamamladı.

Bu sonuca göre; sağlık çalışanlarının 5 yıllık süreç için alacağı maaş promosyonu tek seferde nakit ödenmek üzere 6 bin 120 TL oldu.

İhalenin tamamlanmasının ardından konuşan Sağlık-Sen İl Başkanı Kuluöztürk; “Sendika olarak çalışanlarımızın hakkını her kulvarda aramaya ve savunmaya devam ediyoruz. Gerçekleştirdiğimiz ihaleyle çalışanlarımız açısından güzel bir kazanım daha elde ettik. Sağlık çalışanlarımız maaş promosyonu olarak 6 bin 120 TL alacaklar. Aldığımız promosyon Türkiye’de iller bazında rekor bir rakam. Umarım tüm kesimlere hayırlı olur. Geride bıraktığımız toplu sözleşme görüşmelerinde masadan elimiz boş ayrılmıştık. Fakat bu kez masanın kazananı sağlık çalışanları oldu. İnşallah, genel merkezimizin de destekleriyle ilerleyen günlerde çalışanlarımızı mutlu edecek yeni kazanımlara imza atmayı sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

GÜNCEL BİLGİ VE HABERLERİMİZDEN HABERDAR OLMAK İÇİN AŞAĞIDAKİ LİNKLERİ TIKLAYARAK SOSYAL MEDYADAN BİZİ TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.