Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Durmuş; Döner Sermaye ve İcap Nöbetleri Hakkında Konuştu

Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, adil ve adaletli bir döner sermaye sisteminin inşa edilmesi gerektiğini belirterek şuan ki sistemin yalpaladığını dile getirdi. İcap nöbeti uygulamalarına da değinen Başkan Durmuş, icap nöbetinde keyfi uygulamalara son verilmeli şeklinde konuştu.

Durmuş; Döner Sermaye ve İcap Nöbetleri Hakkında Konuştu

Sağlık-Sen’in düzenlediği toplantıda konuşan Sağlık-Sen Genel Başkanı Semih Durmuş, döner sermaye sistemindeki sorunları dile getirdi. Başkan Semih Durmuş, “Çok çalışanın çok ücret alması gerekirken, çok çalışanın az ücret aldığı; az çalışanın çok ücret aldığı, eşit düzeyde çalışanların dahi eşit ücret alamadığı bir sistemin adil ve adaletli olması beklenemez” dedi. Performans sisteminin sağlık çalışanlarını memnun etmediğini kaydeden Durmuş, sistemin günümüzde çok ücret vaadeden bir aldatmacaya dönüştüğünü belirtti.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


“Ebe ve Hemşireler Yoğun İş Yükü Altında Eziliyor”

5 Mayıs Dünya Ebeler Günü için de açıklamalarda bulunan Başkan Durmuş, ebe ve hemşirelerin yoğun iş yükü altında ezildiğini aktardı. Özellikle ebe ve hemşirelerin kendi görev tanımı dışında doktorun, sekreterin yapması gereken işi de yaptığını kaydeden Durmuş, AB ülkelerindeki meslektaşlarına göre 5 kat daha fazla çalışan ebe ve hemşirelerin buna rağmen hak ettiği ücreti alamadığını söyledi.  Başkan Semih Durmuş, “10-14 defa nöbet tutmak sureti ile bir ayda 310 saat çalışan, iş yerinde ebe, hemşire, eşine eş, evinde aşçı ve çocuğuna öğretmen olan tüm ebe  ve hemşireler, yılın ebe, hemşiresidir” açıklamalarında bulundu.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM HEMŞİRELİĞİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


“İcap Nöbetinde Keyfi Uygulamalara Son Verilmeli”

İcap nöbeti konusunda da keyfi uygulamaların olduğuna değinen Başkan Durmuş, icap nöbeti tutan ama icap nöbeti ücreti alamayan sağlık çalışanlarının mağdur edildiğini dile getirdi. Nöbet tutan sağlık çalışanlarına haklarının verilmesi gerektiğini belirten Semih Durmuş,Sağlık-Sen olarak bu durumun düzeltilmesi için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz” ifadelerinde bulundu.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ OKUL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Sağlık çalışanlarına gerçekleşen şiddet olaylarını da değerlendiren Başkan Durmuş, bu konuda Sağlık Bakanlığı’nın gerekli önlemleri alarak sağlık çalışanlarına el kalkmadan önce kalkacak eli durduracak önlemler alması gerektiğini ifade etti.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Birçok Kuruluşa Yakın Markaj !

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ