Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 387 Memur Alımı İçin Karar En Sonunda Verildi

Aylardır beklenen Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ne alınacak 387 memur istihdamında karar nihayet belli oldu. Ayrıntılar haberimizde…

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 387 Memur Alımı İçin Karar En Sonunda Verildi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Şubat 2019’da 387 memur almak için ilana çıkmıştı. Sözlü sınavlar Mart ayına denk gelince yapılamadı, 31 Mart’tan sonra da belediye başkanlığı el değiştirince ilan iptal edildi.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM HEMŞİRELİĞİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Sözlü Sınava Kalanlar Açıklanmamıştı

Şubat 2019’da 387 memur almak için verilen ilanda, sözlü sınava kalanların, 7 ile 10 Mart tarihleri arasında açıklanacağı belirtiliyordu. Ancak, 31 Mart yerel seçim süreci sebebiyle sözlü sınav süreci başlatılamaştı.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ OKUL HEMŞİRELİĞİ SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığı’ndan İddialar İçin Açıklama Geldi

31 Mart 2019 seçimlerinde Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’ni kazanan HDP’li Başkan Adnan Selçuk Mızraklı, ilanı iptal etti iddialarına ilişkin açıklama geldi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bazı internet sitelerinde memur alımları ile ilgili çıkan haberlere ilişkin yazılı açıklama yayınladı. Memur alımlarının seçimlerden iki gün önce iptalin bakanlık onayı ile yapıldığının belirtildiği açıklamada, “Göreve başladığımız 16 Nisan 2019’dan tarihinden itibaren yaptığımız incelemeler doğrultusunda önceki yönetim tarafından personel ihtiyacının karşılanması için 13.09.2018 tarihinde alınan Meclis kararı alınmıştır.

Karara istinaden 15.01.2019 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gönderilen üst yazıyla personel ihtiyacının karşılanması için gerekli izinlerin verilmesi talep edilmiştir. Memur alımına yönelik başlatılan çalışmalar kapsamında 20 Şubat 2019 tarihinde 387 memur alım ilanı yayımlanmış ve söz konusu ilana başvurular 20 Şubat ile 6 Mart 2019 tarihleri arasında alınmıştır.

Sözlü sınava alınacak adayların 7 Mart 2019 ile 10 Mart 2019 tarihleri arasında açıklanacağı belirtilmesine rağmen sonuçlar açıklanmamış ve söz konusu memur alımı izni 29.03.2019 tarihli ve 75967 sayılı Bakan onayı ile iptal edilmiştir. Bazı basın yayın organları tarafından yayımlanan haber gerçek dışı ve yalan haberdir” denildi.

Merakla Bekleyen Adaylar Mağdur Oldu

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 387 memur alımı için evrak teslimi gerçekleştiren, başvuru formu veren ve memur alımı kapsamında zaman ayırarak yol ve yemek parası masraflarda bulunan adaylar mağdur oldu.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Sağlık Alanından da Alımlar Vardı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nin, 387 memur alım ilanında aralarında Hemşire, Laborant ve Psikolog gibi sağlık bölümlerinin de istihdamı mevcuttu.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Diyarbakır Belediyesi 387 Memur Alacak! Aralarında Hemşire, Laborant, Psikolog da Var

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ