Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

ÇEVSAP’tan, Çevre Sağlığı Daire Başkanına Ziyaret

Çevre Sağlıkçılar Platformu (ÇEVSAP), Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nde hem Çevre Sağlığı hem de Çalışan Sağlığı Daire Başkanlığını yürüten Selami Duman’ı ziyaret etti.

ÇEVSAP’tan, Çevre Sağlığı Daire Başkanına Ziyaret

Koruyucu sağlık alanında 1962 yılından beri hizmet veren ve şu an mesleği sıkıntıları ve atama sorunları birikerek had safhaya ulaşmış olan Çevre Sağlıkçılar adına çalışma yapmak üzere Çevre Sağlıkçılar Platformu (ÇEVSAP) Başkanı İbrahim Görünme, Dilek Arslan ve Hilal Altun’dan oluşan temsil heyeti Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’nde hem Çevre Sağlığı hem de Çalışan Sağlığı Daire Başkanlığını yürüten Sayın Selami Duman’ı ziyaret ederek makamında görüştüler.

Çevre Sağlıkçılar Platformu (ÇEVSAP) Başkanı İbrahim Görünme;Sayın Daire Başkanımıza bizleri kabul ettiği için öncelikle teşekkür ederiz. Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikerlerinin koruyucu sağlık hizmeti verdiği, hizmet alanında olduğu gibi atama sayılarında da çok eksik kalındığını, meslektaşlarımızın atamaları için TBMM’de olduğu gibi Sağlık Bakanlığı ve bağlı Genel Müdürlüklerinde özellikle meslektaşlarımızın yoğunlukla çalıştığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü görüşmeler yaptığımızı belirterek, sahada çok sayıda yeni personele ihtiyaç olduğunu gördüğümüzü ve bu konuda yardımcı olunmasını istedik.” dedi.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Sağlık Bakanlığı Daire Başkanı Selami Duman, ziyaretten dolayı memnuniyetini ifade ederek;Öncelikle Platformun ziyareti için teşekkür ederim. Bende Sağlık Meslek Lisesi Sağlık Memurluğu mezunuyum. Gerek sahadan gerekse Bakanlık çalışmalarından Çevre Sağlığı Teknisyen ve Teknikerlerinin sorunlarını biliyorum. Sorunların çözülmesi yönünde çaba sarf edeceğim” açıklamalarında bulundu.

Ziyarette karşılıklı fikir alış verişleri olurken, hatıra fotoğrafı çekilerek sona erdi.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

“Sağlık Çalışanlarına Yönelik Şiddet Konusunda Sorunun Temeline İnilmeli”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ