Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

Çevre Sağlıkçıları Platformu’ndan, Memur Sendikalarına Ziyaret

Çevre Sağlıkçıları Platformu Başkanı İbrahim Görünme ile beraber heyet temsilcileri Hilal Altun ve Dilek Arslan Sağlık-Sen ve Türk Sağlık-Sen’e ziyaretlerde bulundu.

Çevre Sağlıkçıları Platformu’ndan, Memur Sendikalarına Ziyaret

Çevre Sağlıkçılar Platformu (ÇEVSAP) ekibi hız kesmeden ziyaretlerine devam ediyor.

Çevre Sağlıkçılar Platformu (ÇEVSAP) Başkanı İbrahim Görünme ile beraber heyet temsilcileri Hilal Altun ve Dilek Arslan 26.03.2019 tarihinde Sağlık-Sen ve Türk Sağlık-Sen’e ziyaretlerde bulundular.

İlk ziyareti; 1988 Diyarbakır Çevre Sağlığı Mezunu olan Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan ile makamında samimi bir ortamda geçen görüşme gerçekleştirildi.

Çevre Sağlıkçılar Platformu (ÇEVSAP) Başkanı İbrahim Görünme; Sayın Aslan’a yeniden Memur-Sen yönetim Kuruluna seçilmelerini tebrik etti. Ankara Kazım Karabekir Caddesinde inşası biten yeni Genel Merkez Hizmet binasının sağlık camiasına hayırlar getirmesi dileğinde bulundu. Çevre Sağlığı Hizmetlerinde yaşanabilecek aksaklıklar sonucu ortaya çıkabilecek hastalıkları önlemek adına koruyucu sağlık hizmetleri planlamalarının önemli olduğu ve ilgili birimler tarafından Çevre Sağlığı Branşı alanına gerekli hassasiyetin gösterilmesi gerektiği dile getirildi.

Bu sebeple Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan’a sahanın ihtiyaç olduğu halde Sağlık Bakanlığı’nın 9 aydır alım yapmaması nedeni ile atanamayan Çevre Sağlığı Tekniker ve Teknisyenlerinin yaşadıkları mağduriyetlerin aktarıldı. Bir an önce atamaların gerçekleşmesi gerektiği yönünde bilgi aktarıldı.

Ayrıca Sağlık Bakanlığında Çevre Sağlığı Teknisyeni ve Teknikeri olarak görev yapanların 1219 sayılı kanunda 2014 yılında yapılan değişiklik ile Sağlık Personelinden çıkarılmamız, Personel Dağılım Cetveli (PDC) darlığı, hastanelerdeki eksik kadrolar, fiili hizmet zammı alamayışı (yıpranma), 4+2, 3600, ek ödeme, seyyar görev tazminatları ve giyim kuşam yardımı vermeyen kurumlar ve verilenlerin de ücretlerinin son derece düşük olduğu ve Ağustos’ta yapılacak toplu sözleşmede güncellenmesi gibi tüm konular ayrıntılı olarak aktarılmış ve bu sorunlarının bir an önce çözülmesi yönünde destek istendi.

Konuyla ilgili bir sayfalık bilgi notu ve sosyal medyada yapılan “Portör Muayenesi Geri Gelmeli midir ?” Konulu anketin sonucu ve konu hakkında yapılan yorumlar tarafına yazılı olarak iletildi.

Sağlık-Sen Genel Başkan Yardımcısı Abdülaziz Aslan tarafına sunulan bilgileri dinleyerek Çevre Sağlığı Teknikerleri ve Teknisyenlerinin yanında olduğunu dile getirmiştir. Bundan sonraki süreçte de Çevre Sağlıkçılar Platformu’nun yapacağı çalışmalarda elinden gelen desteği vereceğini ifade ederek yaşanılan sıkıntıların dile getireceğini ve gerekli mercilerde gündeme alınmasını sağlamaya çalışacağını belirtildi.

Bilgi notunda yer alan ve Çevre Sağlıkçılar Platformu (ÇEVSAP) tarafından gerçekleştirilmesi düşünülen 5 Haziran Dünya Çevre Günü kapsamında yapılacak her türlü çalışma (sempozyum, çalıştay veya toplantı ) için maddi olarak da destek olabileceklerini de aktarmışlardır.

Bir buçuk saati aşkın süre ile Memur-Sen Genel Merkezinde kalan heyet Abdülaziz Aslan’a ilgi ve alaka için teşekkür ederek bugünün anısına fotoğraf çekimi ile ziyaret son buldu.

Çevre Sağlıkçılar Platformu (ÇEVSAP) Başkanı İbrahim Görünme ile beraber heyet temsilcileri Hilal Altun ve Dilek Arslan; Memur-Sen ziyareti akabinde Ankara Cebeci’de bulunan Türkiye Kamu-Sen Genel Merkezine giderek Genel Başkan ve Türk Sağlık-Sen Başkanı Önder Kahveci’yi makamında ziyaret ettiler. Genel Başkan Önder Kahveci ile yapılan samimi görüşmede meslekle ilgili hazırlanılan bilgi notu ve yapılan anket sonucu ile değerlendirmeleri sundular. Ortaya çıkabilecek hastalıkların önüne geçmek adına Çevre Sağlığının koruyucu hizmetler kapsamındaki önemi vurgulandı.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

Yeni Yönerge Yürürlüğe Girdi ! Döner Sermaye Artık Maliye Bakanlığı’nda Değil !

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ