DOLAR 6,0776
EURO 6,5586
ALTIN 313,4
BIST 118.846
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
İstanbul 13°C
Az Bulutlu

Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alacak

Üniversitemiz birimlerine, 09 Kasım 2018 tarihli ve 30590 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik”in ilgili hükümleri uyarınca Öğretim Görevlisi alınacaktır.

Bartın Üniversitesi Öğretim Görevlisi Alacak
25.12.2018
660
A+
A-

A) GENEL VE ÖZEL ŞARTLAR

1 – 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde belirtilen şartları taşımak şarttır.

2 – ALES’ten en az 70, Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puan almış olmak gerekir. Merkezi sınav muafiyetinden yararlanmayı talep edenlerin başvuru belgeleri ekinde muafiyet durumlarını kanıtlamaları halinde ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamalarında ALES puanı 70 olarak kabul edilir.

3 – 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 5 inci maddesinin birinci fıkrasının (ı) bendi uyarınca zorunlu yabancı dil dersini vermek üzere öğretim görevlisi kadrolarına yapılacak atamalarda Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavından en az 80 puan veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınavdan bu puan muadili bir puana sahip olma şartı aranır.

4 – Adayların transkriptleri ön değerlendirme ve nihai değerlendirme aşamasında aşağıdaki esaslara göre değerlendirilecektir:

– Transkriptlerde sadece dörtlük not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

– Transkriptlerde sadece yüzlük not sistemi olması halinde yüzlük not kullanılacaktır.

– Transkriptlerde sadece beşlik not sistemi olması halinde Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

– Transkriptte hem dörtlük hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi dörtlükse Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

– Transkriptte hem beşlik hem yüzlük not sistemi olması halinde adayın mezun olduğu dönemde üniversitenin resmi not sistemi beşlikse Yükseköğretim Kurulunun eşdeğerlik tablosu kullanılacaktır.

5 – Öğretim görevlisi kadrosuna başvuracak adaylarda en az tezli yüksek lisans derecesine sahip olmak şartı aranır.

B) SINAV TAKVİMİ, BAŞVURU ADRESLERİ VE İLETİŞİM BİLGİLERİ

B.1 Sınav Takvimi

İlan Yayım Tarihi 21 Aralık 2018

Başvuru Başlangıç Tarihi 21 Aralık 2018

Son Başvuru Tarihi 04 Ocak 2019 (Mesai Bitimi)

Ön Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi 09 Ocak 2019

Giriş Sınavı Tarihi 14 Ocak 2019

Nihai Değerlendirme Sonuç İlan Tarihi 16 Ocak 2019

Sonuçların İlan Edileceği İnternet Sitesi: https://w3.bartin.edu.tr/

B.2 Başvuru Yerleri ve İletişim Bilgileri

BİRİM ADI: Yabancı Diller Yüksekokulu

ADRES: Bartın Üniversitesi Ağdacı Yerleşkesi Yabancı Diller Yüksekokulu Merkez/BARTIN

TELEFON NUMARASI: 0 378 501 10 00 / 2535  –  0 378 501 10 00 / 1128  –  0 378 501 10 00 / 2530

ELEKTRONİK POSTA: ydyo@bartin.edu.tr

C) İLAN EDİLEN KADROLARA AİT BİLGİLER

Birim: Yabancı Diller Yüksekokulu
Bölüm: Yabancı Diller
Anabilim Dalı/ Program: Yabancı Diller
Kadro Unvanı: Öğr. Gör.
Kadro Derece: 6
Kadro Adedi: 3
İlanda Aranan Özel Şart: İngiliz Dili Eğitimi, İngilizce Öğretmenliği, Çeviribilim/İngilizce Mütercim-Tercümanlık, İngiliz Dili ve Edebiyatı, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı, İngiliz Dil Bilimi Bölümlerinin herhangi birinden lisans mezunu olmak. Bu alanların birinde Tezli Yüksek Lisans yapmış olmak.
Ales: 70
Yabancı Dil Puanı: 80

D) BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER

D.1 Öğretim Görevlisi (Ders Verecek) kadrolarına başvuracak adaylardan istenilen belgeler;

Öğretim Görevliliği için aranan genel şartlar ve özel şartlar ile ilanda belirtilen diğer koşullara sahip adaylar aşağıdaki belgeleri eksiksiz şekilde hazırlayacaklardır.

1 – Başvurulan unvan, birim, bölüm, programı ile ilan numarası ve iletişim bilgilerinin eksiksiz şekilde doldurulduğu Öğretim Görevlisi Başvuru Formu,

2 – Özgeçmiş,

3 – ALES Sonuç Belgesinin Çıktısı,

4 – Yükseköğretim Kurulu tarafından kabul edilen merkezi yabancı dil sınavı veya eşdeğerliği kabul edilen bir sınava ait sonuç belgesinin çıktısı,

5 – Diploma veya Geçici Mezuniyet Belgeleri (E-devletten alınan karekodlu belgeler ön değerlendirme aşamasında kabul edilir. E-Devlet harici diploma/geçici mezuniyet belgeleri
mutlaka Aslı veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olacaktır.)

6 – Lisans Transkripti (Mutlaka Aslı veya resmi kurumlarca onaylanmış ıslak imzalı/mühürlü olacaktır. Karekodlu transkriptler kabul edilecektir. Fotokopi olarak sunulan transkriptler ön değerlendirme aşamasında kabul edilmeyerek adaylar elenecektir.)

7 – Son altı ay içerisinde çekilmiş 1 (bir) adet vesikalık fotoğraf,

8 – Nüfus cüzdan fotokopisi.

E) DİĞER AÇIKLAMALAR VE ÖNEMLİ HUSUSLAR

1 – Adaylar son başvuru tarihi mesai saati bitimine kadar bu ilanın (B) kısmında belirtilen başvuru adreslerine şahsen veya posta ile başvuruda bulunacaklardır.

İlgili birimlere yapılmayan veya süresi içinde yapılmayan ya da eksik belgeyle yapılan başvurular ile internet üzerinden yapılacak başvurular işleme alınmayacaktır.

2 – Aslı veya resmi kurumlarca onaylanmış sureti istenilen belgelerin asıl veya onaysız bir belge olması durumunda adaylar değerlendirmeye alınamayacaktır.

3 – Yurtdışından alınmış diplomaların Yükseköğretim Kurulu Başkanlığınca denkliğinin onaylandığını gösterir belgenin aslının veya onaylı suretinin başvurulara eklenmesi gerekmektedir.

4 – Üniversite sınav takviminde zorunlu hallerde değişiklik yapma hakkını saklı tutar.

Üniversite web sayfasından yapılan tüm duyurular tebligat mahiyetindedir. Kişilere ayrıca yazılı tebligat yapılmaz.11289/1-1

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İÇİN BİZİ   VE  ‘DAN  TAKİP EDİNİZ

Hastanede Staj Yapan Öğrenciler İçin Nihayet Karar Verildi

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.