Sağlık Görevlileri – Sağlık Personelleri – En Güncel Haber ve İlanlar

112 Personeline Hakaret Edene Verilen Ceza Emsal Karar Olacak

Sakarya İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı 112 Ambulans Başhekimliği’nde Acil Tıp Teknisyenine hakaret eden hasta yakını için açılan dava neticelendi. 112 personeline tehdit ve hakarette bulunan S.K. isimli şahıs 7 bin TL para cezasına çarptırıldı.

112 Personeline Hakaret Edene Verilen Ceza Emsal Karar Olacak

‘Beyaz Kod’ Alarmı

2018 yılında göreve gittikleri bir noktada hasta yakınları tarafından tehdit edilen ve hakarete uğrayan Acil Tıp Teknisyeni, ‘beyaz kod’ vererek yardım çağrısında bulundu.

Verilen beyaz kod sonrasında 112 personellerine zorluk çıkartan ve hakaret eden S.K. hakkında Sakarya İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sakarya 2. Asliye Ceza Mahkemesi’nde açılan dava geçtiğimiz günlerde sonuçlandı.


SELÇUK ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM SERTİFİKA PROGRAMI İÇİN TIKLAYINIZ


Emsal Karar Teşkil Edecek

Göreve gittikleri yerde hasta yakınları tarafından tehdit edilen Acil Tıp Teknisyeninin davasında çıkan karar ‘emsal karar’ olarak değerlendirilirken mahkeme, 112 personellerine hakarette ve tehditte bulunan S.K.’yı 7 Bin TL para cezasına çarptırdı.

2. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından verilen bu cezayla ilgili olarak hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilirken İl Sağlık Müdürlüğü’nde, bu konuyla ilgili çok sayıda başvuru olduğu ve yargılama süreçlerinin devam ettiği öğrenildi.

SAĞLIK VE SAĞLIKÇIYA DAİR GÜNCEL HABER VE YENİ PERSONEL İLANLARINDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORSANIZ BİZİ   VE  ‘DAN TAKİP ETMEK İÇİN LİNKLERİNİN ÜZERİNE TIKLAYINIZ

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ